Wizyta w szpitalu- oddział onkologii

 

 

 

 

szpital

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” o słuszności tego stwierdzenia  mieli okazję przekonać się wolontariusze Drużyny Dobrego Pasterza, którzy wczoraj  (26 lutego ) wybrali się z bajkowymi odwiedzinami do swoich podopiecznych z oddziału  onkologii dziecięcej szpitala pediatrycznego im. Karola Jaschera  przy ul. Szpitalnej 27/33 w Poznaniu.

Jednak odwiedziny te nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc dzielnych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Konarzewie i ich Rodziców.  A wszystko zaczęło się już w grudniu, kiedy to zaprosiliśmy Państwa do wspólnego zorganizowania kiermaszu ozdób świątecznych.  I tak  korytarz naszego  przedszkola wprost zaroił się przepięknymi ręcznie robionymi cudeńkami. Pojawiły się bombki i choinki, aniołki i piernikowe słodkości. A wszystko to po to by wywołać uśmiech na twarzach chorych maluchów.  Dochód z kiermaszu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania zebraliśmy aż 1000 złotych, za które zakupiliśmy puzzle, układanki, gry i klocki dla maluchów.

Zakupione upominki z pewnością uatrakcyjniły dzielnym pacjentom wczorajsze odwiedziny. Wolontariusze wyposażeni w kolorowanki z bohaterami ulubionych dziecięcych historii zaprosili dzieci w podróż do krainy bajek, a dziecięce wysiłki nagrodzili prezentami. Uśmiechu na dziecięcych buziach nie da się opisać, najlepiej zobaczyć je samemu!  Poniżej kilka zamieszczamy kilka tych, które udało się uchwycić w obiektywie aparatu!  A nam nie pozostaje nic innego jak podziękować Państwu w imieniu własnym, wolontariuszy i naszych Małych Bohaterów

szpit.2

Skip to content