Spotkanie z pisarką Panią Elizą Piotrowską

W ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, 8 grudnia w Mądrej Sowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elizę Piotrowską. Pisarka  znana jest z niezwykle popularnych serii książek dla dzieci: „Święci uśmiechnięci”, „Tupcio Chrupcio” (którą przetłumaczyła na język polski z włoskiego) oraz „Ciocia Jadzia” – to właśnie tej ostatniej poświęcone było w dużej mierze spotkanie. Podczas spotkania pisarka  zdradziła nam tajemnice powstawania książek, dzieci dowiedziały się,  kiedy autorka napisała swoją pierwszą książkę, a także czy ciocia Jadzia istnieje naprawdę. Dzieciom udzieliła się wspaniała energia i humor pisarki. Dziękujemy za odwiedziny i za przekazaną cenną wiedzę. 

Eliza Piotrowska jest autorka kilkunastu książek dla dzieci, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism, takich jak „Miś” czy „Świerszczyk”. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”.

#całapolskaczytadzieciom

 

Skip to content