Małe co nieco

miód2

 

Odrobina słodyczy, czyli przedszkolne warsztaty o miodzie!

Wtorek 18 lutego zapisał się „słodką kartką” w naszym przedszkolnym kalendarzu. A wszystko to za sprawą warsztatów o miodzie, w których udział wzięły obydwie grupy naszych przedszkolnych zuchów. Warsztaty poprowadziła dla nas firma Ogród Ekologiczny Gładysiakowie . W ich trakcie dzieci miały okazję poznać kolejne etapy powstawania tego smakołyku od kwiatowego pyłku, po zebrani go do słoiczka. Zajęciom towarzyszył pokaz przedmiotów związanych z pszczelarstwem i pracą pszczelarza. Maluchy mogły z bliska zobaczyć ul, plaster miodu, czy wosk pszczeli oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków okazała się jednak degustacja, aż siedmiu rodzajów miodu, który zdecydowanie podbił  ich serca! Serdecznie dziękujemy  za odwiedziny, a naszym podopiecznym życzymy wielu słodkich chwil z miodem za pan brat!

miód

Skip to content