Bal nad bale

Bal nad balami, który się pamięta latami

Był raz bal, piękny bal, który mimo swojego motywu przewodniego „Black&White” w pamięci gości musiał zapisać się jako wielobarwne wydarzenie. Organizatorem balu była Rada Rodziców Przedszkola „Mądra Sowa” w Konarzewie.

Tradycją Przedszkola ,,Mądra Sowa” w Konarzewie już od roku otwarcia, czyli od 2011 r., jest organizacja dochodowej zabawy karnawałowej. Po kilku latach przerwy, wreszcie się udało, ponieważ połączył nas jeden cel radość naszych dzieci. zaznacza Magdalena Walich-Oczujda – dyrektor przedszkola. Zabawa, oprócz integracji, miała na celu pozyskanie funduszy na zapewnienie atrakcji naszym dzieciom, ponieważ,, kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Sala widowiskowa CRK w Konarzewie na dobrych kilka godzin 11 lutego br. zmieniła się w salę balową. Wykorzystując jej atuty, członkowie Rady Rodziców, pod przywództwem firmy Marzenia do spełnienia, przyozdobili ją w czarno-białe dekoracje i przygotowali ściankę do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło przybrania stołów w stylistyce glamour. Przysłowiową wisienką na torcie okazały się kreacje gości, którzy poważnie podeszli do motywu przewodniego balu i wirowali w tańcu niczym yin i yang. Z parkietu nie pozwalał na długo zejść Dj Bulma, trafiając w każde muzyczne gusta, zachęcając wszystkich do świetnej zabawy. Niezapomniane chwile uwiecznił na pamiątkę zespół fotografów Lunar Design.

Moment wytchnienia od tańca zapewniła możliwość wzięcia czynnego udziału w licytacji i loterii fantowej, które stanowiły bardzo ważny punkt programu balu. To właśnie za ich pośrednictwem pozyskiwano fundusze na atrakcje dla dzieci z Przedszkola „Mądra Sowa” w Konarzewie. Niestety środki pozyskiwane w ciągu roku ze składki na Radę Rodziców pozwalają nam jedynie sfinansować upominki świąteczne, nagrody w konkursach a czasem pokryć koszt animacji czy wynajęcia autokaru. Dzięki organizacji balu możemy działać na większą skalę i zaplanować na dany rok przedszkolny więcej atrakcji. tłumaczy Marlena Anioła, przewodnicząca Rady Rodziców.  Potężnie zasilone konto Rady Rodziców pozwoli wywołać uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka. W planach są nie tyko wycieczki, czy nagrody w konkursach organizowanych w murach placówki, ale także festyny, kino pod chmurką czy warsztaty rodzinne, integrujące lokalną społeczność. Wśród nich m.in. wysiewanie łąki kwietnej przy współudziale dzieci, rodziców i kadry przedszkola, które Rada Rodziców planuje na koniec kwietnia.

Co ciekawe, wykorzystane do dekoracji sali balony cieszyły również oko dojrzałych mieszkańców wsi, którzy kilka dni później w CRK mieli bal seniora. Następnie – zamiast do śmietnika – balony trafiły do przedszkola, gdzie także stanowiły dekorację balu – tym razem dla najmłodszych.

Z tego miejsca Rada Rodziców chciałaby serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, przekazując fanty na licytację i loterię fantową oraz uczestniczyli w balu „Black&White”. Wszystkie usługi i przedmioty znalazły nowych właścicieli. To dzięki Państwu możemy prężniej działać, z większym rozmachem i to z myślą o najmłodszych, oferując im trochę okazji do uśmiechu. A warto, bo uśmiech dziecka ma cudowną moc – rozgania wszystkie czarne chmury i nie sposób go nie odwzajemnić.

Judyta Więcławska

Rada Rodziców

Przedszkola „Mądra Sowa” w Konarzewie

Skip to content