Wycieczka Misiów- kinepolis

kinepolis

 

Dnia 8 kwietnia Misie wybrały się do kina Kinepolis w Poznaniu.  Wyjazd zaproponował nam wujek Grzegorz i od razu się zgodziliśmy. W kinie odbyła się lekcja filmowa nawiązująca do filmu pt.: „Karol, który został świętym”, który mieliśmy przyjemność później oglądać. Film ten jest o Janie Pawle II, który łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. Ruszyliśmy śladami Karola Wojtyły. Mieliśmy okazję poznać jego przygody od czasów, kiedy był małym chłopcem, do momentu, gdy wybrano go na papieża i zasiadł na tronie Stolicy Apostolskiej. Lokalizacje, które zobaczyliśmy w filmie, przeniosły nas młodych widzów w miejsca najbliższe sercu Karola Wojtyły. Przygody Ojca Świętego i jego przyjaciół, zarówno tych animowanych, jak i zagranych przez aktorów, podziwialiśmy w malowniczej scenerii Tatr, Zakopanego i tajemniczych zaułków Krakowa. Twórcy animacji starannie odtworzyli fasady przedwojennych budynków, ulice sprzed kilkudziesięciu lat, czy wnętrza kościołów i zabytków, dając widzom niepowtarzalną możliwość wycieczki w czasie do fascynującej przeszłości Karola Wojtyły. Nasze przedszkolaki uświadomiły sobie, że mieliśmy wspaniałego Papieża Polaka. Oczywiście nie zbrakło także popcornu wśród naszych Misiów, jak i dobrego humoru. Uwielbiamy takie wyjazdy i czekamy na następny.

Skip to content