Wycieczka do muzeum w Uzarzewie

Uzarzewo miejscowość oddalona o około 30 kilometrów. To  tu  wybrały się dzieci z naszego przedszkola aby poszukać Wielkanocnego Zajączka. Tropienie tego niecodziennego zwierzaka to jednak nie lada wyzwanie. Najpierw wspólnie z dziećmi zwiedzaliśmy muzeum, w którym mieliśmy okazję poznać zwierzęta z różnych stron świata, nasi podopieczni wykazali się dużą wiedzą i sprytem w odgadywaniu ich nazw. Potem przyszła pora na wielkanocne warsztaty. Każdy z uczestników mógł przy pomocy przygotowanych materiałów ozdobić własnoręcznie pisankę i zabrać ją ze sobą na pamiątkę. Na zakończenie dzieci odwiedził długo wyczekiwany zajączek, który w przymuzealnym ogrodzie ukrył niespodzianki dla dzielnych tropicieli. I choć chyba wszystkich tego dnia bolały nogi, to dobre humory zostały z nami jeszcze na długo po wizycie.

Skip to content