Wycieczka do manufaktury „Słodkie Czary Mary”

rynek                lizaki

Piątego grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania do manufaktury „Słodkie Czary Mary” mieszczącej się nieopodal Starego Rynku, aby zgłębić tajniki produkcji lizaków.  Po dotarciu na miejsce obejrzeliśmy pokaz wyrobu tych słodkich pyszności od momentu wylania gorącego karmelu na stół poprzez nadanie mu smaku i koloru, aż po gotowy produkt. Również nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak mali cukiernicy i własnoręcznie wyczarować  lizaka, którego po zapakowaniu zabrali do domu.

Później odwiedziliśmy poznański Stary Rynek, gdzie obfotografowaliśmy się przy wszystkich fontannach i  z niecierpliwością czekaliśmy aż wybije godzina 12:00 i na wieży Ratusza ukażą nam się poznańskie koziołki.I oto nadeszła godzina zero- czyli tak naprawdę 12.00- i …zobaczyliśmy znane w całym świecie poznańskie koziołki. Policzyliśmy wspólnie czy aby na pewno tryknęły się 12 razy. I tak to prawda. Przedszkolaki ze słodkimi podarunkami udały się na obiadek do przedszkola.

 

 

 

 

 

 

Skip to content