VIII Festiwal Sztuk

festiwal 1

 

25 marca 2014 roku wybraliśmy się na VIII już Festiwal Sztuk do zaprzyjaźnionego Przedszkola Integracyjnego nr 91 „Bajka” w Poznaniu. Nasze Misiaki zawitały tam już po raz trzeci: dwa lata temu ze spektaklem teatralnym do „Lokomotywy” Juliana Tuwima, w zeszłym roku z tańcem współczesnym, a w tym roku był to występ pt.: „Nimfy i wojownicy”. Na scenie zadebiutowali Piraci z interpretacją muzyki klasycznej Piotra Czajkowskiego pt.: „Walc kwiatów”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami.  Podziwialiśmy również występy naszych przyjaciół nie tylko  z „Bajki”, ale i z Akademii Arcymalce z Dąbrowy. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy uczestnictwa, które obecnie zajmują honorowe miejsca w naszych salach. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw u naszych gospodarzy. Przedszkolaki świetnie się dogadują i nie lubią się ze sobą rozstawać, dlatego my  zaprosiliśmy ich na Dzień Pyry, który odbędzie w kolejnym roku przedszkolnym.

Stare przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ogromnie ważne jest kształtowanie prawidłowej postawy wobec osób niepełnosprawnych od wczesnego dzieciństwa. Małe dzieci wolne są od uprzedzeń i przesądów, które istnieją w mentalności wielu dorosłych. W naszej placówce dzieci zdrowe  i niepełnosprawne poprzez wspólne zabawy, imprezy i wycieczki uczą się w sposób naturalny oraz spontaniczny wzajemnej tolerancji, wyrozumiałości, szacunku, troski, odpowiedzialności, wsparcia i empatii. W ten sposób wychowankowie nabywają umiejętności społecznych, pełniej i  wszechstronniej rozwijają swoją osobowość.

festiwal 2

Skip to content