Przedszkolaki z Konarzewa świętują Dzień Pyry!

Dzień Pyry 1

Dnia 6 października w Przedszkolu Publicznym w Konarzewie odbyły się obchody Dnia Pyry. Przedszkolaki gościły uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie.
Tego dnia ogród przedszkolny zamienił się w ziemniaczany plac zabaw, na którym odbywały się zawody drużynowe, w których pierwsze skrzypce grała pyra.
Konkurencje w których brały udział dzieci to zbieranie rozrzuconych ziemniaków do wyznaczonych pojemników, rzut pyrą do celu, noszenie pyrek na łyżce. Dzieci tworzyły również „ziemniaczane cudaki”, które pokazały jaki wielki talent i twórczy umysł mają nasze przedszkolaki  i  ich starsi koledzy.
W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas też wyjątkowi goście – Sierżant Pyrek i policjant, którzy poprowadzili bardzo pouczającą prelekcje, na temat  bezpieczeństwa na drodze. Na pożegnanie Sierżant Pyrek miał dla każdego dziecka niespodziankę – odblaski w kształcie kamizelki oraz kolorowanki.
Radości z udanych obchodów nie było końca, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy.

Dzień Pyry

 

Skip to content