Projekt edukacyjny „Poszukiwacze przygód” – zajęcia z cyklu „Przyjaciel książki” oraz „Bezpieczny przedszkolak”

Dnia 21.05.2015 grupa Piraci z Przedszkola Publicznego w Konarzewie wzięła udział w zajęciach pt. „Przyjaciel książek ” i udała się do krainy czytelnictwa. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dokładnie powstaje książka, poznały zawód pisarza, ilustratora, drukarza, bibliotekarza oraz księgarza. Oprócz tego prześledziły drogę powstawania papieru – surowca, bez którego nie byłoby książek. W tym dniu przypomnieliśmy sobie, jak należy dbać o książki oraz jak zbudowana jest książka. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak wykonał swoją własną okładkę do wymyślonej przez siebie książki.
Piraci z Przedszkola Publicznego w Konarzewie na temat bezpieczeństwa wiedzą już bardzo dużo. Do tej pory spotkali się z policjantami, strażą gminną, ratownikiem medycznym oraz pielęgniarką. Tym razem w ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak” dowiedziały się, czym jest prąd oraz poznały wiele urządzeń elektrycznych znajdujących się w ich otoczeniu. Dzieci rozwiązywały zagadki na temat urządzeń elektrycznych oraz przy wykorzystaniu ilustracji poznały zasady ich bezpiecznego użytkowania. Wcieliły się również w rolę wybranego urządzenia elektrycznego: ruchem i gestem pokazywały jego działanie. Dzieci wypowiadały się na temat „Co by było, gdyby nie było prądu” oraz „Wybierz urządzenie elektryczne, bez którego trudno byłoby żyć”. Na zakończenie zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem znaku ostrzegającego „Uwaga prąd”, dowiedziały się, ze nie mogą dotykać miejsc, na których ten znak widnieje oraz wykonały własne znaki.

Skip to content