Bezpłatny projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy”

Przedszkole Publiczne w Konarzewie zakwalifikowało się do bezpłatnego projektu,, Dzieciństwo bez próchnicy”

 

Rusza nabór przedszkoli do programu „Dzieciństwo bez próchnicy”

Rusza nabór przedszkoli do programu „Dzieciństwo bez próchnicy” (fot. sxc.hu)

Przedszkola z terenu całego kraju mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”, realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi.

„Dzieciństwo bez próchnicy” to nowa, skrócona nazwa projektu, o którym na łamach infoDENT24.pl informujemy od kilku miesięcy – „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”.

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych – rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

„Dzieciństwo bez próchnicy” oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydują się na udział w projekcie. Otrzymają one atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi, zaś nauczyciele przedszkoli będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych szkoleniach.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Aby zapisać się do projektu, przedszkole powinno wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu www.zebymalegodziecka.pl. Zgłoszenia, w ramach pierwszej rundy rekrutacji, przyjmowane są do końca marca 2014 r.

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe projektu zapewnia minister zdrowia.

Lik do strony:

https://www.zebymalegodziecka.pl/o_nas_w_mediach/106/infodent24_nabor_do_programu_quot_dziecinstwo_bez_prochnicy_quot.html

 

Zgłosiliśmy również nasze przedszkole do Akademii Aquafreh i już we wrześniu wspólnie będziemy brać udział w ustanawianiu rekordu Guinnessa

 Zachęcamy do odwiedzania stron gdzie znajdują się ciekawe porady zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Link do strony:

https://www.akademia-aquafresh.pl/

Skip to content